Trhliny v asfaltových vozovkách

Příklady trhlin

Ke vzniku trhlin v asfaltových vozovek dochází obvykle při teplotním roztahování a smršťování asfaltu, prokopírování trhlin od spojů podkladních betonových desek Tyto problémy lze eliminovat použitím výztužného kompozitu.

V nevyztužené asfaltové vrstvě nejsou napětí rozložena rovnoměrně, ale vyvíjejí se v lokálně oslabených místech v asfaltu, což vede k následnému rozvoji trhlin. Ve vyztužené asfaltové vrstvě kompozit oddálí vznik únavových a reflexních trhlin tím, že zabraňuje koncentraci napětí na těchto oslabených resp. více namáhaných místech.

Redukce vzniku teplotních a reflexních trhlin

Principy působení výztužných kompozitů

Výztužné prvky zvyšují odolnost asfaltové vrstvy proti únavě redukcí vzniku únavových trhlin a jejich šíření asfaltovou vrstvou
Výztužné prvky zlepšují únavovou odolnost asfaltové vrstvy vystavené ohybovému namáhání oddálením počátku tvorby trhlin.
Výztužné prvky redukují vznik trhlin zlepšením smykové odolnosti asfaltu a schopností přenášet zatížení.
Výztužné prvky redukují vznik trhlin vznikajících tepelnou roztažností podkladních vrstev.

Produkty:

Pokud cítíte potřebu pomoci s Vaším projektem, výběrem správného výrobku nebo s jiným souvisejícím technickým problémem, neváhejte a kontaktujte nás e-mailem na adrese technika@geomat.cz nebo telefonem na čísle 548 218 901. Spolu najdeme správné a funkční řešení!

 

 

Využívané produkty

Další odkazy

E–mailový zpravodajProč odebírat zpravodaj?
Budete zdarma dostávat na vaši e–mailovou adresu informace z oblasti vyztužování a stabilizace asfaltových vozovek.


Copyright © GEOMAT s.r.o., 1998 – 2019 KP14KN6 PP12PN19